اعتراض کردن روسیه سیاسی آمریکا انتخابات

اعتراض کردن: روسیه سیاسی آمریکا انتخابات اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات علی دایی، ستاره آسیا , گزراش خاص AFC از آقای گل فوتبال جهان

سایت AFC در یک گزارش به علی دایی و دوران ورزشی‌اش پرداخت و از او به عنوان یکی از ستاره‌های قاره آسیا نام برد. 

علی دایی، ستاره آسیا , گزراش خاص AFC از آقای گل فوتبال جهان

گزراش خاص AFC از آقای گل فوتبال جهان؛ علی دایی، ستاره آسیا

عبارات مهم : آلمان

سایت AFC در یک گزارش به علی دایی و دوران ورزشی اش پرداخت و از او به عنوان یکی از ستاره های قاره آسیا نام برد.

به گزارش ایسنا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارش خاص ای راجع به علی دایی، نوشت: تنها بازیکنی که در دنیای فوتبال بیش از ۱۰۰ گل با پیراهن تیم ملی اش به ثمر رسانده هست؛ او در این زمینه بالاتر از ستاره هایی همچون پله، فرانس پوشکاش، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو قرار دارد.

علی دایی، ستاره آسیا , گزراش خاص AFC از آقای گل فوتبال جهان

این ستاره کسی نیست جز علی دایی که توانست در ۱۴۹ بازی ملی ۱۰۹ گل به ثمر برساند. مهاجم ایرانی در سال ۱۹۸۸ فوتبال خود را شروع کرد و توانست در سال ۱۹۹۴ پیراهن پرسپولیس را بر تن کند. در این تیم بود که توانست گل های بسیاری به ثمر برساند و به تیم ملی راه پیدا کند. او به همراه پرسپولیس نایب قهرمان لیگ ۹۶ – ۱۹۹۵ شد و سپس در جام ملت های آسیا در امارات نشان داد که یکی از بازیکنان با استعداد در خط حمله است.

دایی در مرحله نخست جام ملت های ۱۹۹۶ جهت تیم ملی ایران، در دیدار کشور عزیزمان ایران و کره جنوبی که در نیمه نخست با برتری دوم ۲ بر یک کره ای ها تمام شد، دایی گلزنی کرد و کشور عزیزمان ایران ۳ بر ۲ پیش افتاد. او توانست سه گل دیگر به ثمر برساند و کشور عزیزمان ایران با نتیجه ۶ بر ۲ کره را شکست دهد.

سایت AFC در یک گزارش به علی دایی و دوران ورزشی‌اش پرداخت و از او به عنوان یکی از ستاره‌های قاره آسیا نام برد. 

مهاجم ایرانی راجع به این دیدار گفت : این بازی زندگی من را عوض کردن داد، چون توانستم وقت بازی در آلمان را پیدا کنم و مسیر زندگی ام عوض کردن یافت.

آلمان

برای نخستین بار در سن ۲۸ سالگی به اروپا رفت و تجربه بازی در آرمینیا بیله فلد آلمان را پیدا کرد. او یک فصل در این تیم بازی کرد و سپس به بزرگترین تیم این کشور یعنی بایرن مونیخ پیوست. مهاجم ایرانی در یک فصل با حضورش در این تیم توانست نخستین ایرانی باشد که تجربه حضور در لیگ قهرمانان را دارد. او با این تیم فینال این مسابقه ها را تجربه کرد ولی در کسب قهرمانی ناکام ماند. همچنین توانست فاتح بوندسلیگا شود.

مقصد بعدی مهاجم ایرانی، هرتابرلین بود. او سه سال در تیم پایتخت آلمان بازی کرد و توانست در مسابقه های اروپایی گلزنی کند. او در سن سیروی میلان این کار را تکرار کرد.

علی دایی، ستاره آسیا , گزراش خاص AFC از آقای گل فوتبال جهان

دایی راجع به تجربه اش در آلمان گفت : چیزهای زیادی در آلمان یاد گرفتم و توانستم از آن در کشور عزیزمان ایران بهره ببرم.

تجربه بزرگ

سایت AFC در یک گزارش به علی دایی و دوران ورزشی‌اش پرداخت و از او به عنوان یکی از ستاره‌های قاره آسیا نام برد. 

یک سال بعد از حضور دایی در آلمان، تیم ملی کشور عزیزمان ایران بعد از ۲۰ سال به جام جهانی افزایش کرد و برابر آمریکا یکی از به یادماندنی ترین بازی های این مسابقه ها را تجربه کرد. کشور عزیزمان ایران توانست ۲ بر یک آمریکا را شکست دهد. با این حال دایی در این بازی نتوانست گلزنی کند. تیم ملی برابر یوگسلاوی و آلمان شکست خورد و از افزایش به مرحله حذفی باز ماند.

شروع رکورد تاریخی

دایی در جام ملت های آسیا در لبنان توانست جهت کشورش سه گل به ثمر برساند. کشور عزیزمان ایران تا مرحله یک چهارم نهایی رسید. دو سال بعد بازیکن شماره ۱۰ تیم ملی وقت داشت حضور در جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن را داشت ولی در مرحله پلی آف مغلوب ایرلند شد و این مسابقه ها را از دست داد. دایی توانست در سال ۲۰۰۳ به رکورد ۸۵ گل ملی برسد و رکورد بی نظیری را به ثبت برساند. او یک سال بعد سه بار دیگر در جام ملت های ۲۰۰۴ گلزنی کرد تا رکورد ۱۴ گل در مسابقه های جام ملت های آسیا را به نام خود ثبت کند. تاکنون هیچ بازیکنی به این رکورد نرسیده است.

علی دایی، ستاره آسیا , گزراش خاص AFC از آقای گل فوتبال جهان

۱۰۰ گل

روند گلزنی مهاجم ایرانی ادامه داشت؛ او توانست در سال ۲۰۰۴ برابر لائوس در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان به ۱۰۰ گل برسد و نخستین بازیکنی باشد که به این رکورد دست پیدا می کند. آخرین گل ستاره ایرانی در بازی دوستانه برابر کاستاریکا اتفاق افتاد. کشور عزیزمان ایران توانست ۳ بر ۲ حریفش را شکست دهد.

علی دایی راجع به این رکورد گفت : فکر می کنم این رکورد تنها به من تعلق ندارد و جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران هست. بازیکنان بزرگی نتوانستند به این رکورد برسند. فکر می کنم این رکورد هدیه ای از جانب خدا جهت من بوده هست. احتمالا در آینده بازیکنانی بتوانند رکوردم را بشکنند.

آینده

دایی به کشور عزیزمان ایران بازگشت و به عنوان مربی – بازیکن سایپا فعالیت کرد، سپس از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. او در تیم های استقلال اردبیل، تاکسیرانی، بانک تجارت، پرسپولیس، السد، آرمینیا بیله فلد، بایرن مونیخ، هرتابرلین، الشباب، صبا باتری و سایپا بازی کرد. او همچنین سابقه مربی گری تیم ملی ایران، پرسپولیس، راه آهن، سایپا و نفت پایتخت کشور عزیزمان ایران را در کارنامه دارد.

واژه های کلیدی: آلمان | ایران | ستاره | ایرانی | فوتبال | مهاجم ایرانی | تیم ملی ایران | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs