اعتراض کردن روسیه سیاسی آمریکا انتخابات

اعتراض کردن: روسیه سیاسی آمریکا انتخابات اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل انگیزه بمب‌گذار انتحاری’انتقام خون مسلمانان’ بود ، جزئیات تازه از عامل حملۀ نیویورک

فردی که در ارتباط با اقدام به بمب‌گذاری انتحاری در نیویورک بازداشت شده است انگیزه خود را توضیح داده است.

جزئیات تازه از عامل حملۀ نیویورک/ انگیزه بمب گذار انتحاری’انتقام خون مسلمانان’ بود

عبارات مهم : آمریکا

فردی که در ارتباط با اقدام به بمب گذاری انتحاری در نیویورک بازداشت شده است انگیزه خود را توضیح داده است.

به گزارش بی بی سی به نقل از منابع خبری آمریکا، عقایدالله، ٢٧ ساله که یک مهاجر بنگلادشی است به بازجویان پلیس گفته است که از حملات هوایی آمریکا به مواضع و مناطق تحت تسلط داعش خشمگین شده است و در صدد انتقام گرفتن از “کشتن مسلمانان” برآمد.

انگیزه بمب‌گذار انتحاری’انتقام خون مسلمانان’ بود ، جزئیات تازه از عامل حملۀ نیویورک

مقامات پلیس گفته اند که عقایدالله، که به برقکاری اشتغال داشته، با مشاهده ویدیوهای تبلیغاتی داعش و دیگر گروه های اسلامگرا تحت تاثیر آنها قرار داده شد ولی شواهدی از ارتباط مستقیم او با این گروه ها وجود ندارد. او از همین طریق و با استفاده از تخصص خود به عنوان برقکار توانست یک وسیله انفجاری بسازد.

او این وسیله را در ساعات پر رفت و آمد دوشنبه در یک ایستگاه پرازدحام اتوبوس در نزدیکی میدان معروف تایمز در نیویورک منفجر کرد ولی بمب دست ساز او به خوبی عمل نکرد.

فردی که در ارتباط با اقدام به بمب‌گذاری انتحاری در نیویورک بازداشت شده است انگیزه خود را توضیح داده است.

انفجار ناقص بمب دست ساز خسارات جانی و مالی چندانی در پی نداشت. این انفجار سه نفر را به طور جزئی زخمی کرد ولی باعث سوختگی وسیع بدن فرد بمب گذار شد. به گفته پلیس، این فرد در بیمارستان خوابیدن است و وضع مساعدی ندارد.

به گفته پلیس، او وقت عملیات انتحاری خود را از این جهت گزینش کرد که انتظار داشت داعش در ایام کریسمس حملاتی را در کشورهای متفاوت از جمله آمریکا اجرا کند و علت گزینش این ایستگاه اتوبوس مشخص را هم مشاهده یک پوستر تبلیغاتی جهت سفرهای تفریحی در این محل عنوان کرده است.

در پی وقوع انفجار و بازداشت عقاید الله، ماموران پلیس سه محل مسکونی در بروکلین را که با این فرد مرتبط بود مورد بازرسی قرار دادند ولی گفته اند که نتیجه تحقیقات حاکی از آن است که بمب گذار انتحاری ارتباط مشخص و شرکت یافته ای با هیچ گروه خاصی نداشته است.

انگیزه بمب‌گذار انتحاری’انتقام خون مسلمانان’ بود ، جزئیات تازه از عامل حملۀ نیویورک

عقاید الله در فوریه سال ٢٠١١ با ویزای مهاجرتی از بنگلادش به آمریکا آمد و دارای جواز اقامت دایم و کارت سبز هست. او از اوایل سال ٢٠١٢ تا اوایل ٢٠١٥ به شغل رانندگی تاکسی اشتغال داشت و بعدا به شغل برقکاری روی آورده بود.

بررسی سوابق او نشان می دهد که طی سال های اخیر، چند بار به خارج سفر کرده ولی پلیس هیچ نشانه ای از ارتباط های مشکوک او نداشته و تنها ارتباط او با پلیس، چند مورد تخلف رانندگی بوده است.

فردی که در ارتباط با اقدام به بمب‌گذاری انتحاری در نیویورک بازداشت شده است انگیزه خود را توضیح داده است.

در بنگلادش نیز پلیس گفته است که به تقاضای مقامات آمریکایی، به منظور یافتن ارتباط احتمالی عقاید الله با اسلامگرایان تحقیقاتی را در مورد او و خویشاوندانش شروع کرده ولی هنوز نتیجه ای به دست نیاورده هست. به گفته منابع پلیس بنگلادش، عقاید الله جهت آخرین بار در ماه سپتامبر امسال به این کشور سفر کرد ولی اقدام خلافی از او گزارش نشده است.

با فرا رسیدن ایام مراسم خوش حالی های میلاد مسیح و خرید سال نو، معمولا شهرهای متفاوت در کشورهای غربی از جمله آمریکا با ازدحام جمعیت مواجه است و در همین ارتباط هم تدابیر امنیتی خاصی به اجرا گذاشته می شود.

انگیزه بمب‌گذار انتحاری’انتقام خون مسلمانان’ بود ، جزئیات تازه از عامل حملۀ نیویورک

گروه دولت اسلامی – داعش – ترساندن کرده است که به تلافی حملات نظامی علیه مواضع آن در عراق و سوریه، شهرهای “دشمن” را نشانه حمله قرار دهد.

در تصویر العمل به انفجار اخیر در نیویورک، شورای روابط مسلمانان آمریکا در این شهر در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام، کسانی را که در مورد جمعیت مسلمانان آمریکا تردید ایجاد می کنند نیز مورد انتقاد قرار داده است.

در ماه اکتبر سال جاری، یک مهاجر اهل ازبکستان به نام سیف الله ساییپوف، ۲۹ ساله، با وانت وارد خط خاص دوچرخه سواری در نیویورک شد و هشت نفر را کشت و شماری را زخمی کرد. او در سال ۲۰۱۰ به آمریکا مهاجرت کرده و دارای اجازه رسمی اقامت در این کشور بود.

دونالد ترامپ، مدیر جمهوری آمریکا، با محکوم کردن حمله انتحاری در نیویورک، بار دیگر بر لزوم نظارت دقیق تر بر شیوه مهاجرپذیری در ایالات متحده تاکید قرار داده هست. آقای ترامپ از وقت در دست گرفتن قدرت، اقداماتی را جهت محدود کردن ورود شهروندان بعضی کشورهای اسلامی، از جمله ایران، به اجرا گذاشته و گفته است که این کشورها در مورد سوابق امنیتی شهروندانشان که عازم آمریکا هستند با مقامات آمریکایی همکاری مورد نیاز را ندارند. بنگلادش از جمله این کشورها نیست.

خبرآنلاین

واژه های کلیدی: آمریکا | ارتباط | انفجار | انتحاری | بنگلادش | نیویورک | بنگلادش | نیویورک | مسلمانان | حمله انتحاری | مقامات آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs